Al eerder hebben we aandacht besteed aan de ex HTM-90 die als LTM 610 is teruggekeerd naar de Limburgse roots. De plaatsing van de tram in een Brunssums museum is weer een stapje dichterbij gekomen.

De LTM 610 staat op de dieplader.
Afgelopen week is de LTM-610 uit de loods in Simpelveld gerangeerd waar de tram sinds 2019 verblijft bij de Zuid Limburgse Stoomtrein Maatschappij. De tram moet er plaats maken voor een ander spoorvoertuig want ook de ZLSM kampt met ruimtetekort.

Voorlopig wordt de tram in deze Brunssumse loods geparkeerd.
Die ruimte is gevonden in een loods in Brunssum waar de tram blijft tot het nieuwe ‘Museum van Saamhorigheid’ zo ver is dat de tram daar geplaatst kan worden.
Het nieuwe museum gaat komen in een oud pompgebouw van de mijnen waar tijdens de mijnbouw ontijzering plaatsvond van opgepompt mijnwater. Met herinnering aan deze mijnen moet het museum erfgoed, natuur en cultuur samen laten komen. Een hoofdrol zal er zijn voor het oorlogsverleden.

Ontwerp voor het nieuwe museum. Foto; Brunssumse Onderduik
De LTM tram met ook een Haagse geschiedenis komt in een glazen aanbouw te staan. In de tram kunnen bezoekers dan plaatsnemen en via projectieschermen kijken naar films over de geschiedenis van Limburg. Enig probleem is nog het vinden van genoeg financiĆ«n want het project gaat zo’n 5,5 miljoen euro kosten.
Foto’s: Peter Deuss