In 1945 is Humanitas opgericht om de medemens te helpen die tijdelijk een steuntje in de rug nodig hebben. Tegenwoordig kent de vereniging ruim 18.000 vrijwilligers en worden in 2024 bijna 75 duizend mensen geholpen.
Samen met NS start Humanitas op 31 mei de jubileumviering. Op het Haagse centraal station wordt een tentoonstelling geopend die de komende maanden ook in Alkmaar, Arnhem, Maastricht en Leeuwarden te zien zal zijn.

Vertrek richting Rotterdam door station Moerwijk.
Een speciale ‘Humanitas Express’ verbindt het verleden, heden en toekomst op deze zaterdag. Vanuit het Spoorwegmuseum komt de Kameel. De voormalige NS Directietrein komt vanaf Utrecht eerst leeg naar Den Haag waar een klein aantal van de vrijwilligers met bijzondere verdiensten van Humanitas aan boord van de motorwagen stappen.

De Kameel bijna weer terug in Den Haag als de trein door station Laan van NOI rijdt.
De rondrit door het westen van Nederland gaat via de centraal stations van Rotterdam, Utrecht en Amsterdam. Plan is om via Haarlem terug naar de Hofstad te rijden maar een hardnekkige seinstoring zorgt er voor dat via Schiphol moet worden omgereden.

Op spoor 12 staat de voormalige directie trein.
De Kameel komt in Den Haag aan op spoor 12. Bijzonder is dat na de verbouwing van het emplacement en heropening van dit spoor nu ook vertrokken kan worden richting Utrecht. Via de wisselstraat en een spoor van emplacement Binckhorst rijdt de historische trein weer huiswaarts naar Utrecht Maliebaan.
Foto’s: Chris Westerduin, Edo de Boer en Gerben Zilverentant