Spoorwerkzaamheden op de Loosduinseweg zorgen sinds maandag voor omleidingen, andere lijnnummers en tramtypes. Bij de Noordwest Buitensingel worden wissels vervangen. Zo rijdt tramlijn 2 deze week met GTL’s in plaats van met brede trams. Tussen de halten Monstersestraat en Brouwersgracht wordt niet gereden en in Leidschendam slaat lijn 2 de halte HMC Antoniushove over omdat GTL’s geen gebruik kunnen maken van het kopeindpunt daar. Tram 2 rijdt in Den Haag om via de route van lijn 6 van de Delftselaan naar de Brouwersgracht en gaat in Leidschendam naar het eindpunt van lijn 6 aan de Dillenburgsingel.

De 3045 met een kleine identiteitscrisis bij de Volendamlaan

Opvallende verschijning is maandag de oudste nog in de reizigersdienst rijdende GTL 3045 die als lijn 55 over dit traject rijdt. 55 is de dienstcode die ervoor zorgt dat de wissels goed liggen. Om de reizigers duidelijk te maken dat het toch echt lijn 2 is, ligt er achter de voorruit een papier met een geschreven twee erop. De 3130 rijdt deze dag ook op lijn 2. De tram wijst de reiziger op de werkzaamheden die vanaf januari 2027 gaan plaatsvinden op en rond het traject van lijn 6. Onder het motto: “Tramlijn 6: nou wordt ie-helemaal mooi!” gaat deze lijn geschikt gemaakt worden voor de inzet van brede trams.

3130 maakt vrolijk reclame voor werk op lijn 6 bij Laan van Eik en Duinen

Tram 4 kan niet rijden vanaf de halte Monstersestraat via HMC Westeinde en door de tramtunnel en volgt daarom een omleiding via de halten Delftselaan, Haagse Markt, Hoefkade, Wouwermanstraat, Jacob Catsstraat, Station Hollands Spoor, Bierkade en Kalvermarkt-Stadhuis. Bovendien stopt tram 4 op het Centraal Station op het perron van tram 2 en 6.

Omgeleide 4010 op lijn 4 bij de Haagse Markt

In de spits rijdt gelegenheidslijn 42 tussen Kraayenstein, De la Reyweg en dan via de route van tram 11 van de Delftselaan naar de eindlus op het Rijswijkseplein. Het is aanvankelijk de bedoeling om deze lijn met de nieuwe TINA trams te rijden, maar dit blijkt in de praktijk niet het geval. In de ochtend zet HTM Avenio’s in en dat is ook in de middag het geval met uitzondering van de 7003. Ook dinsdagochtend rijden er Avenio’s op deze lijn.

De omleidingen door HTM op de kaart gezet

Informatieschermen in TINA 7003

De inzet van de 7003 op lijn 42 komt na de start van het TINA proefbedrijf met passagiers op 7 september waarbij TINA’s ingezet kunnen worden op de lijnen  2, 9, 10, 15, 16 en 19. Doel daarvan is kinderziektes die nog optreden tijdens het reizigersbedrijf op te lossen. Daar zitten grotere en kleinere zaken tussen, daar is op bovenstaande foto een voorbeeld van te zien: tram 42 is op de beeldschermen een bus.

De 7005 in proefbedrijf op 18 september op spitslijn 10

Foto’s: Chris Westerduin, kaart: HTM