Als u de laatste weken in de buurt van het World Forum bent geweest dan is het u vast niet ontgaan. De enorme voorbereidingen die daar plaatsvinden voor de NAVO-top welke op 24 en 25 juni wordt georganiseerd. Deze top leidt tot veel omleidingen en aanpassingen bij bus en tramlijnen in Den Haag. In dit artikel zetten we alles wat nu bekend is op een rijtje.

Op de Eisenhowerlaan is de trambaan verdwenen onder zand en rijplaten.
Buslijnen 21, 24 en 28 rijden nu al om en doen dat tot en met zaterdag 12 juli.
Van buslijn 21 vervallen de halten: Cornelis de Wittlaan (alleen richting Scheveningen), Kunstmuseum en Statenplein. De buslijn heeft tijdelijke halten World Forum richting Scheveningen op de Valeriusstraat en op de Willem de Zwijgerlaan (op de Van Boetzelaerlaan).
Van buslijn 24 vervallen de halten Kunstmuseum en Cornelis de Wittlaan. Die laatste alleen richting Kijkduin. Op de Stadshouderslaan is een tijdelijke halte World Forum gemaakt.
Van buslijn 28 vervallen de halten World Forum, Statenplein en Frederik Hendriklaan. Op de Stadhouderslaan heeft de buslijn een tijdelijke halte World Forum en een halte Willem de Zwijgerlaan op de Van Boetzelaerlaan.
Buslijn 28 blijft tot en met 4 augustus last hebben van omleidingen in het World Forum gebied. De Eisenhowerlaan blijft tot die datum dicht en de buslijn volgt die van 24 tot de halte Kunstmuseum en rijdt vanaf daar de normale route richting Zuiderstrand over de Statenlaan.
Tramlijnen 1 en 10 stoppen vanaf donderdag 19 juni tot en met zondag 22 juni niet bij de halte World Forum maar volgen verder hun normale route. Tussen maandag 23 juni en vrijdag 27 juni gaat er een hoop veranderen bij deze tramlijnen.

Ook een deel van de Scheveningseweg staat in de hekken, de 3045 van lijn 1 mag nog passeren.
Tramlijn 1 rijdt tussen het centrum en de halte Keizerstraat via de route van lijn 17 naar het Statenkwartier. Via de route van lijn 11 en door de Duinstraat bereikt de tramlijn de normale route weer. Lijn 10 volgt vanaf het centrum de route van lijn 9 en rijdt tot Madurodam.

Op het Statenplein is goed te zien dat je niet richting Eisenhowerlaan kan rijden.
Bovengenoemde omleidingen kunnen nog wijzigen. Kijk voor actuele reisinformatie op www.htm.nl of maak gebruik van de HTM-app. Verder staat op de website www.rijksoverheid.nl/navo2025 alle informatie over de bereikbaarheid van Den Haag en de omgeving van het World Forum.
Foto’s: Chris Westerduin. Plattegronden: HTM