HTM start 3 februari met het op proef laten rijden van de nieuwe elektrische bussen op lijn 24. Passagiers mogen dan mee met de eCitaro bussen. Het vervoersbedrijf laat eerst de 12 meter bussen als extra bussen rijden tijdens de spitstijden. Enkele weken later volgen de gelede 18 meter bussen. Als de proef, die de hele maand februari duurt, succesvol verloopt gaan de 12 meter bussen stuk voor stuk in de dienstregeling rijden. In het voorjaar volgen de gelede bussen die per buslijn in gebruik worden genomen.
![](https://hovm.nl/wp-content/uploads/2025/01/20241216-CW-HTM-1501-1207-Leyweg.jpg)
Gelede 1501 passeert de 1207 op het busstation Leyweg. 16 december 2024
Deze nieuwe fase van de ingebruikname van de elektrische bussen komt na het eind 2024 succesvol afronden van het proefbedrijf zonder reizigers. Buschauffeurs van HTM hebben alle buslijnen gereden waarbij onder meer werd getest hoe de apparatuur in de bus functioneert. Denk daarbij aan de halteomroepen, de berichten op de schermen en de kaartlezers. Maar ook hoe het stond met de capaciteit van de batterij, het opladen van de bus op de Telexstraat, het stoppen bij de halten en andere technische aspecten.
Betrouwbaar
HTM wil zich met de proef met reizigers zo goed mogelijk voorbereiden op een betrouwbare uitvoering van de dienstregeling door de nieuwe elektrische bussen. Het biedt de mogelijkheid om onvoorziene zaken die aan het licht komen nog aan te passen. Het is de bedoeling dat de 12 meter stadsbussen gaan rijden op de lijnen 20, 21, 22, 28 en 29. De langere 18 meter bussen gaan rijden op de buslijnen 23, 24, 25 en 26.
Foto’s: Chris Westerduin